Які квіти та рослини посадити на городі восени, щоб не росли бур’яни

Боротьбу з бур’янами краще розпочинати вже восени, тоді навесні ділянка буде чистою і готовою до засівання городніх культур. Досвідчені садівники та дачники діляться секретами: які квіти можна посадити на своїй ділянці восени, щоб зупини зростання бур’янів.

Раніше ми писали, чим восени підживити кущі смородини, щоб були великі ягоди.

Що посадити на городі восени, щоб не росли бур’яни: 3 квітки, які впораються з проблемою

  • Чебрець повзучий. Ця витривала та морозостійка рослина зовсім не боїться холодів. Тому дуже підходить для вирощування в холодну пору року. Окрім того, у вашому саду замайорять рожеві, червоні й фіолетові кольори, а аромат квітів привабить запилювачів. Квітка цієї рослини виділяє хімічні речовини, які запобігають утворенню насіння бур’янів. А густе листя чебрецю, наче щит, перешкоджатиме його зростанню.
  • Азалія. Ця квітуча рослина з роду чагарників порадує садівників різноманіттям вибору сортів. Азалія буває рожевого, фіолетового, червоного, жовтого та помаранчевого кольору. Якщо посадити рослину на ділянці, вона утворить тінь і ускладнить зростання бур’янів. Квіти радять садити як навесні, так і восени. Кущам азалії потрібна мульча з листя чи кори, аби вони могли квітнути до настання холодів.
  • Аюга. Це витривала багаторічна рослина, що має квіти лавандового кольору. Її краще висаджувати навесні чи восени, коли ґрунт теплий і має достатню вологість. Аюга створить товстий килим зі свого листя, тим самим унеможлививши зростання бур’янів.

Як ще за допомогою рослин позбутися бур’янів на городі: висівання сидератів

Є ще один прекрасний метод, як очистити ділянку від бур’янів за допомогою рослин – висіяти сидерати. Це рослини-однорічники з потужною кореневою системою. Вони борються з бур’янами, шкідниками, захищають культурні рослини від хвороб і роблять ґрунт пухким.

Для боротьби з конкретним видом бур’яну висівають окремі сидерати. Проти берізки висівають гірчицю, а проти пирію – пшеницю та овес. Якщо засіяти ними город, пирію не буде кілька років.

Сидерати висівають після збору врожаю, також використовують такі рослини для боротьби з бур’янами: конюшину, люцерну, гречку та сою. Восени рекомендують висівати бобові культури, оскільки вони дуже морозостійкі. Якщо додатково треба розпушити ґрунт чи покращити його родючість, можна восени засівати жито чи пшеницю.

Чим корисні сидерати:

  • насичують ґрунт поживними речовинами, тому не потрібно вносити додаткові мінеральні добрива;
  • відновлюють якість ґрунту, якщо він окислився після внесення добрив;
  • покращують і розм’якшують структуру ґрунту;
  • знищують небезпечних збудників різних захворювань;
  • пригнічують зростання бур’янів.

Читайте також:

Обробіть город цим копійчаним засобом – і наступного сезону ви отримаєте неймовірний результат

Якщо посіяти петрушку на зиму, то перший урожай запашної зелені вже отримаєте ранньої весни

Які садові рослини обов’язково потрібно накрити на зиму: поради для садівників-початківців

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *