День Гідності і Свободи: щирі побажання та привітальні листівки, історія свята

21 листопада в Україні святкують державне свято – День гідності та свободи. Воно було започатковане Указом Президента країни від 13 листопада 2014 року.

Історія свята

Історія свята бере свій початок 2005 року, коли тодішній Президент України Віктор Ющенко заснував свято “День свободи”, встановивши дату його святкування 22 листопада. Воно було встановлено на згадку про “Помаранчеву революцію”, яка розпочалася 22 листопада 2004 року. Започаткування нового свята мало підкреслити важливість подій листопада 2004 року для історичної долі України.

2011 року вже наступний президент України Віктор Янукович скасував Указ попереднього глави держави та встановив нове свято: “День соборності та свободи”. Це свято відзначалося 22 січня і об'єднало два свята, що існували до того моменту: “День соборності України” і “День свободи”. Але вже 2014 року президент Петро Порошенко скасував Указ Януковича, відновивши “День соборності України” та заснувавши “День гідності та свободи”.

Дата ж свята змістилася з 22 листопада на день раніше у зв'язку з тим, що нове свято орієнтоване не лише на події “Помаранчевої революції” 2004 року, але насамперед на дату початку подій 2013 року, що увійшли до політичної історії України під назвою “Революція гідності”, відома ще як Євромайдан.

Тоді, 21 листопада 2013 року, на головній площі Києва – Майдані Незалежності – розпочалися мітинги противників зупинення підписання Угоди про асоціацію України та Євросоюзу. Ці мітинги переросли у сутички і призвели до загибелі десятків українців.

Цього дня в країні відбуваються заходи, мітинги, а також акції, присвячені подіям Євромайдану.

Вітання з Днем Гідності і Свободи

Щиро вітаємо усіх з Днем Гідності та Свободи! Бажаємо мирного неба над українською землею, родинного добробуту і злагоди, незламної віри у щасливе майбутнє України та впевненості у завтрашньому дні. Нехай Господь береже нашу Батьківщину і кожного з нас!

***

Україна – територія гідності і свободи. Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування для нашої країни, але українці довели свою любов до країни, честь і мужність. Україна потрібно пишатися і просто неможливо не любити! Єдність і свобода роблять нас гідними дітьми нашої країни. Давайте зберігати і оберігати цей скарб! А наша сильна і демократична Україна буде берегти і захищати нас. З Днем гідності та свободи!

***

Із нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи щиро вітаємо учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції Гідності та сьогодні мужньо боронить рідну землю. Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у ваших домівках, та не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави.

***

Вітаю вас з великим Днем гідності та свободи! Сьогоднішній день – це підтвердження того, що події 2013-2014 років на Майдані змінили наш народ, об’єднали нас в єдиній, соборній і незалежній Україні. Щиро вітаємо учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції Гідності та сьогодні мужньо боронить рідну землю. Бажаємо миру та злагоди всім українцям, гарної долі, сімейного щастя!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *