Також, мовляв, цей супутник зробив фото військових баз.
Про це йшлося під час брифінгу речника Пентагону генерала Патріка Райдера.
Журналісти поцікавилися, як США оцінюють цю ситуацію і чи справді за цим стоїть Північна Корея.
“У мене немає жодної інформації про те, що зробив північнокорейський супутник. Мені більше нічого не надати. Я скажу, що в Інтернеті є багато зображень Пентагону та Білого дому, тому я просто залишу це”, – заявив речник Пентагону.
Також Північна Корея повністю скасовує міжкорейську військову угоду, що передбачає розміщення сторожових постів і зосереджених військ на лінії розмежування.
Тому США продовжують уважно стежити за ситуацією.
“Зараз у мене немає конкретної інформації про ймовірне розгортання північнокорейських сил. Що я ще раз повторю, так це те, що розширене стримування США – наша відданість розширеному стримуванню США щодо Республіки Корея та Японії залишатиметься залізною”, – наголосили у Пентагоні.
До того міністр оборони США Ллойд Остін повернувся зі своєї другої поїздки цього року на Корейський півострів, і він дуже чітко дав зрозуміти, коли був у Сеулі, після семи десятиліть збереження миру та стабільності на Корейському півострові, альянс США та Південної Кореї стоїть на місці.
Військовий аналітик Шон Белл у своєму подкасті припустив, що Північна Корея може розраховувати на технологічну допомогу з боку Росії в обмін на надану Пхеньяном зброю. Він зазначив, що влада КНДР хоче мати військовий супутник і вже двічі намагалася запустити його.
Читайте також: