Міністерство енергетики повідомляє, що станом на ранок 14 лютого в резерві перебувають сім блоків теплоелектростанцій.
“У резерві – сім блоків теплоелектростанцій, які буде задіяно у разі потреби. Ситуація контрольована. Система збалансована. Графіки відключень не застосовуються”, – ідеться в повідомленні Міненерго.
Протягом доби в короткочасні ремонти виводили два корпуси ТЕС, на яких усунули зауваження та повернули до роботи.
Загалом станом на ранок 14 лютого дефіциту в енергосистемі України не фіксується і не прогнозується. Електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів.
За інформацією НЕК “Укренерго”, на підстанції компанії в південному регіоні відновлено роботу частини обладнання. Це підвищило надійність передачі електроенергії магістральними мережами по одній з областей.
Загальна пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту.
Попри стабільно плюсову температуру, споживання електроенергії дещо збільшилось. Причиною є зниження активності роботи дахових сонячних електростанцій через щільну хмарність по всій країні. Тож домогосподарства компенсують недоотримання електроенергії від дахових СЕС збільшенням споживання з мережі, також повідомляє оператор системи передачі.
Експорт електроенергії сьогодні здійснюється в нічні та денні години до Словаччини, Польщі, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 776 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 176 МВт. Імпорт здійснюється в ранкові та вечірні години зі Словаччини, Польщі, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 1923 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 250 МВт.
Як повідомляла “Українська енергетика”, протягом попередньої доби в ремонт вийшли 3 одиниці теплового генеруючого обладнання. Станом на ранок 13 лютого у резерві перебували 11 одиниць генеруючого обладнання.