У користувачів ноутбука рано чи пізно виникає запитання – як правильно почистити електронний пристрій від пилу. Саме ця, на перший погляд, незначна проблема може навіть призвести до його поломки. Втім, цьому можна вчасно запобігти.
Як почистити ноутбук від пилу та як зрозуміти, що час здати його в ремонт – розповідаємо далі.
Як почистити нотбуку від пилу: поради
Пил всередині ноутбука знижує його ресурс. Серед ймовірних наслідків – збої в роботі охолодження, несанкціоноване відключення техніки, від’єднання радіатора від процесора, загоряння мікросхем. Якщо робити регулярне чищення – можна уникнути серйозної поломки.
Крім того, пил набагато небезпечніший ворог для ноутбуків, ніж для стаціонарних ПК. Все через невеликий розмір ґаджета.
Щоб правильно та якісно очистити ноутбук, потрібен такий набір для чищення:
- мікрофіброва ганчірка;
- ватні палички;
- зубочистка;
- засіб для чищення екранів;
- піна для чищення поверхонь електронних приладів;
- пензлик із жорстким ворсом;
- антистатичні рукавички.
Послідовність дій:
1. Поверхневий пил з екрана варто прибрати тканиною з мікрофірби, попередньо зволоживши її відповідним спреєм.
2. Пристрій треба перевернути та злегка струсити, щоб пил і бруд з-під клавіатури випав донизу.
3. Далі треба зволожити м’яку частину ватної палички спреєм для чищення клавіатури чи екрана і протерти простір між кнопками.
4. За необхідності частинки бруду можна витягнути зубочисткою.
5. Також здмухніть сміття з вентиляційних входів. Важливо: ніколи не спрямовуйте струмінь повітря безпосередньо в порт або вентиляційний отвір. Від цього сміття потрапить всередину пристрою, де може пошкодити його деталі.
6. І насамкінець – ганчіркою з піною делікатно протріть корпус ноутбука.
Як часто потрібно чистити ноутбук від пилу
Це залежить від інтенсивності його використання. Для прикладу, якщо ноутбук працює щодня більше 5 годин, то пил потрібно усувати раз на три місяці. Пристрій потребує регулярного чищення для нормального функціонування.
Мінімальна частота, з якою варто усувати пил з кулера, становить пів року, тоді як зовнішнє очищення потрібне щотижня.
Як зрозуміти, що пристрій потребує очищення:
Пил і шерсть на поверхні ноутбука. Сміття осідає на решітці радіатора системи охолодження і поступово ускладнює циркуляцію повітря всередині корпусу. Все це призводить до перегрівання і, як наслідок, уповільнення, зависання ноутбука. Ба більше, високі температури впливають на швидкість зношення електронних компонентів, що підвищує ризик поломки пристрою. Про ознаки свідчить:
- Перегрівання. Якщо ви стали помічати, що нижня кришка або клавіатура ноутбука нагріваються сильніше, ніж зазвичай. Такі програми як HWINFO (безкоштовна) або Aida 64 (безкоштовна trial-версія) можуть відстежувати температуру в режимі реального часу і сформувати звіт про температуру за заданий період.
- Нехарактерний звук роботи СО. Якщо кулери працюють гучніше, ніж зазвичай, є ледь чутні порипування, свист або хрускіт – можливо, варто взятися до чистки позачергово. Не чуєте звук кулера? Це може свідчити про те, що пристрій вийшов з ладу.
Як зрозуміти, що ноутбук скоро “зламається”
Попри те, що будь-який пристрій обмежений терміном приданості, не варто допускати, щоб він вийшов з ладу набагато раніше. Для цього можна своєчасно провести профілактику та уникнути неприємних сюрпризів.
Ознаки, які свідчать про несправність ноутбука:
- жорсткий диск почав повільніше функціонувати або “скреготати” під час роботи,
- шум охолоджувального регулятора набагато голосніший,
- ноутбук перезавантажується самостійно,
- включення і виключення супроводжується дивними звуками,
- зникнення кольорів на екрані або зернистість,
- зниження продуктивності ноутбука,
- проблеми з інтернетом.
Крім того, про проблеми з ноутбуком може свідчити зниження продуктивності або механічне зношення магнітної поверхні жорсткого диска. Однак ті ж самі проблеми можуть викликати віруси, а також дуже велика кількість фоново працюючих програм.
Ці ознаки можуть свідчити про те, що пристрій скоро вийде з ладу. В такому разі не відкладайте надовго похід до сервісного центра.
Крім того, читайте в матеріалі ТСН.ua, чим протирати телефон або інший ґаджет.