Міністр юстиції Денис Малюська виступає за широке залучення до участі в бойових діях чоловіків призовного віку, які ув'язнені або мають судимості. За його словами, Україна здатна мобілізувати 10-20 тис. таких чоловіків.
Про це міністр розповів у інтерв’ю “BBC News Україна”.
В Україні переповнені в’язниці
Малюська повідомив про велику проблему в Україні – в державі вже давно переповнені в’язниці та СІЗО.
“У нас переповнені установи виконання покарань, зокрема слідчі ізолятори, вільних місць давно немає практично ніде. А у великих містах величезне переповнення. Тому це велика проблема. Не в останню чергу я дуже агітую за мобілізацію ув'язнених і засуджених через те, щоб в тому числі не порушувати нормативи за кількістю людей на певну площу“, – розповів Малюська.
Відповідаючи на запитання, він сказав, що безумовно виступає за ширше залучення цієї категорії людей для участі в бойових діях.
“Мені здається, що в кожному конкретному випадку слід визначати, чи корисний той чи інший боєць для наших Збройних сил, і саме їм визначати, хто їм підходить і хто ні”, – додав очільник Мін’юсту.
Читайте провідні новини дня:
- Нова посада Залужного і не тільки: Зеленський провів кадрові зміни в ЗСУ
- Вручення повісток по-новому: хто і яким способом може їх видавати
- А замість ППО – джакузі: експерт розповів, які “дива” можна побачити на дахах Києва
Чи варто мобілізувати вбивць
Він також відповів, чи можуть бути залучені до ЗСУ усі засуджені – в незалежності, чи це сексуальні маніяк, чи серійні вбивці:
“Але (засуджені) за вбивство двох і більше, наприклад – якщо ми цю категорію беремо: а для чого людина йде на війну, як не вбивати?”.
Малюська продовжив і вказав, що засуджені довічно вбивці – це, як правило, люди, які скоїли злочин у дуже юному віці, 18-19 років.
“Мозок ще не сформований, психіка нестабільна. І після десятків років у в'язниці – зараз психологічний портрет людини не має нічого спільного з людиною, яка вбила в 18-19 років. Це підтвердить будь-який психолог”, – переконує міністр.
Скільки в’язнів можна мобілізувати
За оцінками Малюськи, Україна здатна залучити до війська 10-20 тис. ув'язнених або з судимостями чоловіків призовного віку.
“Десять-двадцять тисяч. Точно не більше. Але знову ж таки, питання в підходах. Я говорю – цифри абсолютно не прораховані, тому що в залежності від кожного сценарію кількість буде різна”, – уточнив міністр юстиції.
Нагадаємо, 8 травня Верховна Рада остаточно ухвалила законопроєкт №11079-1 про мобілізацію засуджених. У парламенті також пояснили, які засуджені та ув’язнені підлягають мобілізації, а які – ні.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Із в'язниці – на військову службу! Парламентарії дали дозвіл на мобілізацію ув'язнених
Читайте також: