Догляд за ліліями після цвітіння в серпні

Лілії вже відцвітають і подовжити їхнє квітнення ми ніяк не можемо. Щоб наступного року рослина тішила нас пишними квітами, потрібно докласти певних зусиль. Від цього залежить, чи цвістиме лілія наступного року і чи збережеться вона взагалі.

Чи потрібно обрізати лілії після цвітіння

Чи зрізати лілії після цвітіння — це доволі суперечливе питання. Більшість квітникарів вважають, що не потрібно зрізати під корінь стебло з квітконосом, що вже відцвів. Хоча він уже не радує наше око квіткою, але все ж продовжує функціонувати як орган рослини. Якщо ви зріжете квітконос, ви порушите обмін речовин у квітці, яка після цвітіння накопичує ресурси та забезпечує живленням підземну частину, цибулину. Тому експерти радять залишити стебло та квітконос, доки вони природним шляхом не засохнуть. А от зів'ялі квітки потрібно зрізати одразу ж. Якщо залишити їх на квітконосі, почнеться формування і дозрівання насіння.

Як поливати лілії після цвітіння

Ліліям потрібне помірне поливання, великої кількості вологи вони не потребують. Якщо стоїть суха спекотна погода, достатньо поливати рослину раз на 7-10 днів. А під час рясних дощів дуже важливо захистити квіти від надлишку вологи, інакше цибулини можуть загнити.

Як удобрювати лілії після цвітіння

Підживлювати лілії після цвітіння потрібно, щоб підвищити її захисні сили проти інфекцій, для насичення її речовинами, які допоможуть пережити зиму.

Після того, як лілії відцвіли, підживіть їх золою, а потім через декілька тижнів – одним із препаратів на вибі  суперфосфатом, сульфатом або монофосфатом калію, калімагнезією. Але краще підживити комплексним “сезонним” препаратом для квітучих багаторічників.

Коли та як пересаджувати лілії після цвітіння

Якщо надземна частина рослини вже засохла і ви її обрізали, можна викопати цибулини для осіннього пересадження.

Пересаджуйте лілії в заздалегідь підготовлену землю. Під час перекопування внесіть у ґрунт будь-який розпушувач і компост. Зробіть посадкові ямки: для дорослих, великих цибулин глибиною 15-20 см, для “діток” – не більше 10 см, і добре полийте їх. Зверху засипте сумішшю піску та садової землі. Пересаджуючи квіти, дотримуйтеся дистанції між ними не менше 30 см. У разі пересадження восени рекомендується встановити маркери, наприклад, кілочки, щоб навесні не пошкодити паростки.

Як зберегти цибулини лілій після викопування

Якщо ви плануєте висаджувати викопані цибулини лише навесні наступного року, потрібно правильно їх зберегти. Видаліть землю, що налипла, просушіть цибулини кілька годин на відкритому повітрі, в тіні. Пошкодженим, з ознаками можливих хвороб тощо, цибулинам проведіть додаткову дезінфекцію в розчині фунгіциду і знову висушіть. Зберігати весь посадковий матеріал можна в дерев'яних ящиках або картонних коробках розкладеним в один шар у затемненому приміщенні з температурою від нуля до +5 ℃.

Якщо ви забезпечили ліліям правильне поливання, підживлення, своєчасно видаляли бур'яни та розпушували ґрунт, рослини чудово перенесуть зиму, а на початку літа потішать вас пишним цвітінням.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *