Діабет тепер можна діагностувати до появи перших симптомів: результати дослідження

Згідно з даними Діабетичного атласу-2021, в Україні на листопад 2021 року з цукровим діабетом боряться понад 2,3 мільйона осіб. Найпоширеніші причини – малорухливий спосіб життя та неправильне харчування.

Якщо лікар виявить у пацієнта симптоми переддіабету, тоді прогресування захворювання ще можна зупинити. Звичайно, за допомогою зміни способу життя. Однак, найчастіше хворі на момент встановлення діагнозу вже мають проблеми з нирками, серцево-судинною системою та нейронні ускладнення. Відбувається так через відсутність дієвих способів діагностувати діабет на ранніх стадіях.

Проте недавно вченими Женевського університету було виявлено, що 1,5-ангідроглюцітолу в крові та низький рівень цукру є первинними ознаками втрати функціональних бета-клітин. Визначити це досить легко – потрібно всього лише зробити аналіз крові. Завдяки цьому можна діагностувати діабет у людей групи ризику ще до того, як ситуація набуде незворотного характеру.

Ось, що розповів про дослідження та його результати професор П'єр Мехлер: “Виявлення переходу від переддіабету до діабету є досить складним, адже уражені клітини можуть бути розкиданими в дуже малих кількостях у підшлунковій залозі та печінці. Тому ми обрали альтернативну стратегію: знайти молекулу, рівень якої в крові був би пов’язаний із функціональною масою цих бета-клітин, щоб опосередковано виявити їх зміни на стадії переддіабету“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *