Як і чим підживити виноград навесні, щоб у майбутньому отримати хороший урожай

Вдруге і втретє підживлення вносять вже після закінчення квітіння винограду і одразу з появою перших ягід. Щоб було зручніше, фахівці рекомендують вносити добриво не до самого ґрунту під кущами, а до спеціальних дренажних труб.

Мінеральне підживлення

Виноград потребує азоту для швидкого пробудження після зими і раннього плодоношення. Тому для кущів радять готувати таку суміш: 2 столові ложки суперфосфату, 1 чайна ложка сульфату калію, 1 столова ложка аміачної селітри. Всі ці компоненти потрібно ретельно перемішати. Далі розподілити під кущами і полити ділянку.

На третій рік життя виноград вже можна підживити таким добривом: 40 г суперфосфату, 40 г карбаміду (сечовина), 30 г сульфату натрію на 10 літрів води. Цим розчином виноград треба поливати під корінь.

Додатково можна провести позакореневе підживлення. Для обприскування готують такий розчин: 1 г залізного купоросу, 15 г борної кислоти, 20 г лимонної кислоти, 40 г карбаміду.

Курячий послід як добриво

Курячий послід багатий на фосфор і калій, які дуже корисні для ягід винограду. Таке добриво рекомендується використовувати для молодих кущів.

Жменю посліду потрібно залити 20-ма літрами води. Залишити суміш на тиждень, щоб вона перебродила. Далі полийте нею ділянку з виноградом. Удобрювання послідом можливе не частіше одного разу на рік.

Існує ще один варіант підживлення курячим послідом: половину відра посліду закопують під кожним виноградним кущем, а потім підливають 5 літрами води.

Підживлення за допомогою гною

Свіжий кінський або коров’ячий гній чудово підходять для винограду. Для його приготування потрібно змішати 3 відра води і 1 відро гною, а потім залишити настоюватися на 1-2 тижні. Чим тепліше на вулиці, тим швидше суміш дозріє. Далі її потрібно розвести у воді в співвідношенні 1:5. Підливати кожен кущ окремо (2 відра на один кущ).

Попіл як добриво

Попіл є природним замінником хімічних і мінеральних добрив. А ще він допомагає відлякувати грибок. Для того, щоб підживити виноград, потрібно розвести 1 кг попелу в 3-х відрах води. Залишити розчин на 3 дні, а потім ще раз розвести у 10-ти літрах води. Виноград підливати під корінь.

Органіка для підживлення

В середині чи наприкінці весни вже можна використовувати зелень, щоб приготувати настоянку з рослин для підживлення винограду. Найкраще для цього підходить кропива чи коров’як. Листя рослини подрібнюють, заливають 10-ма літрами води і залишають на 3-5 днів. Потім поливають під корінь в сухий і теплий день.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *