У Києві зафіксовано застосування термобаричних зарядів: що про них відомо

Попри те, що тривають перемовини, Росія продовжує руйнувати міста України, застосовуючи нову зброю.

Про це розповів авіаційний експерт Костянтин Криволап в етері КИЇВ24.

“Уже під час удару по Києву був застосований термобар, так само як і по Кропивницькому — термобаричний заряд, на “Шахедах” термобаричний заряд. Тобто вибух, але він не зовсім як термобар, він якогось змішаного типу — отаке виходить. Тому що термобар — спочатку робиться підрив і розповсюдження цієї аерозольної сумішки, а потім — другий підрив, коли вже підривається вся ця суміш”, — розповів він.

За його словами, термобаричний вибух має два етапи, які відбуваються майже одночасно.

“А тут інтервал між першим вибухом і другим — ну його майже непомітно, він майже одночасно проходить. Таке враження, що вони одночасно майже підривають цю аерозольну суміш і одразу роблять підрив. Для наших глядачів поясніть, що значить термобаричний вибух, для тих людей, хто не розуміє цього”, — пояснив він.

Експерт сказав, що класична термобарична боєголовка містить аерозольну суміш, яка спочатку поширюється в закритому просторі, а потім підривається другим зарядом.

“Класична термобарична бойова частина, вона складається з ємності, в якій перебуває аерозольна суміш. Попадає вона, скажімо, в якийсь підвал або в якийсь будинок — там, де є якийсь замкнутий об’єм. Вона розповсюджується по цьому об’єму і потім другим підривом вона підривається. І в цей час створюється така вакуумна воронка, вакуумна така яма. Виходить, це як вибух газу? От коли проходить вибух газу, то він розриває назовні. А тут спалюється весь кисень, який є в цьому приміщенні і створюється, скажімо, зворотна вибухова хвиля”, — розповів Криволап.

“Не назовні, а всередині. І стіни складаються, стелі складаються, все це складається і проходять такі значні руйнування. Але те, що бачимо — ну, взагалі, будь-який термобар, він супроводжується великим таким вибухом, спалахом. Навіть не вибухом, а спалахом, а вже вибух потім. А тут можна побачити, що щось вилітає, скажімо, в квартиру. І одразу великий спалах, але не такий, який повинен був бути, скажімо, від бензину або чогось такого. А він якось нагадує термобаричний спалах, але не такої потужності, щоб там створити вакуумну ситуацію. Схоже, що може навіть не термобар, а якась підпальна суміш, яка перебуває в цих бойових частинах. Ну, я думаю, судмедекспертиза, інститут, він розбереться в цьому, що там таке вони роблять”, — сказав експерт.

Нагадаємо, Росія здійснила масовану атаку на Україну в ніч проти 24 березня, випустивши 99 дронів “Шахед” та безпілотники-імітатори. Ударів завдано по Київщині, Харківщині, Сумщині, Кіровоградщині та Запоріжжю.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *