Перша половина травня не потішила тепло. Найближчими днями в Україні також очікується нестійка погода – без значного потепління.
Коли в Україні потеплішає, розповіла синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха в інтерв’ю “24 Каналу”.
Протягом найближчих кількох днів Україна перебуватиме в полі слабко зниженого атмосферного тиску. Крім того, у повітряних просторах над територією країни панує прохолодне вологе повітря з північних напрямків. Вдень, під час прогрівання повітря, зумовлюється збільшення хмарності й невеликі дощі.
“Якраз це спостерігаємо. У денні години сонечко може тривалий час сяяти, а потім надходить хмара з дощами різної інтенсивності. Потім знову вона відходить, знову сонце. Такі процеси можуть чергуватися. Це говорить саме про нестійкість атмосфери”, – пояснила Птуха.
На заході, у Вінницькій і більшості північних областей 15-16 травня буде певне зниження денної температури, а атмосферний фронт з північного заходу спричинить більше опадів. Очікується +8-14°. Натомість на півдні та сході буде певне підвищення температури – до +20°, а місцями – до +23°.
“Якогось стрімкого потепління в найближчій синоптичній перспективі ми не бачимо. Певне підвищення може бути у південних областях на 15-16 травня. Позитивна тенденція десь від середини наступного тижня повинна більше давати про себе знати. Очікуємо, що там буде все ж таки температура в сторону підвищення. На початку третьої декади”, – наголосила синоптикиня.
За її словами, практично до 20 чисел травня залишається плюс-мінус такий температурний фон, як зараз.
Як повідомлялося раніше, до України надійде атмосферний фронт, а тому протягом цього тижня – 12-18 травня – значних змін погоди очікувати не варто. На територію країни продовжує впливати холодна повітряна маса з північних широт, яка, зокрема, принесе опади.
Зауважимо, що синоптик Ігор Кібальчич дав попередній прогноз щодо погоди на літо 2025. Цього року середня температура літа може бути на 1-1,5 градуса вищою за норму, але це не означає, що кожен літній місяць буде спекотним. Наприклад, червень може бути прохолоднішим, зате липень і серпень — дуже теплими.