Коли та чому найкраще стерилізувати кішку

Стерилізація – це операція, внаслідок якої кішка втрачає здатність мати потомство. У котів ця операція називається “кастрацією”.

З якого віку можна стерилізувати кішку

Кішку можна стерилізувати в період статевого дозрівання. Статева зрілість у кошенят-самців настає в 6 місяців, а в кошенят-самок – у 8 місяців. З цього періоду вже можна говорити про стерилізацію та кастрацію. Якщо зробити операцію раніше, незміцнілий організм маленької тварини може відповісти низкою наслідків, аж до порушення розвитку інших органів і скелету вихованця.

В якому віці найкраще стерилізувати кішку

Найчастіше ветеринари кажуть, що оптимальний вік для стерилізації кішки – від 7-8 місяців до 7 років. Стерилізація в більш ранньому віці небажана, оскільки внутрішні органи остаточно не сформовані. Втручання може спровокувати зупинку зростання, розвитку, підвищує ризик різних захворювань у майбутньому. Хоча представниць деяких порід, які швидко ростуть і дозрівають, можна стерилізувати і в 6 місяців.

Кішки старше 7 років гірше переносять наркоз, вимагають додаткового обстеження. Ризик ускладнень зростає, а ефективність операції знижується.

Стерилізувати до пологів чи після

Поширена думка, що кішка повинна хоча б раз народити, перш ніж її стерилізують. Насправді це не зовсім так. Після вагітності та пологів статеві гормони починають виробляти не лише яєчники, а й інші залози внутрішньої секреції. Тому буває й таке, що протягом кількох циклів після стерилізації, а інколи навіть протягом усього життя у кішки зберігаються симптоми тічки. І основна мета стерилізації – корекція поведінки – залишається недосяжною.

Коли стерилізувати кішку небажано

Не рекомендована стерилізація кішки в період тічки та одразу після вагітності. В цей час сильно змінюється гормональне тло, і оперативне втручання може спровокувати розвиток серйозних захворювань.

Оптимальні терміни планової стерилізації:

  • За 2 тижні до початку тічки або щонайменше через тиждень після її закінчення.

  • Якщо кішка народила – через 2-3 місяці після пологів, за цей час організм встигає відновитися.

  • Якщо кішка годує кошенят – через 2-3 тижні після припинення лактації, коли нормалізується стан молочних залоз.

Переваги стерилізації кішки

Кішку зазвичай вирішують стерилізувати, якщо не хочуть, щоб у неї були кошенята. Найважливіша перевага стерилізації – суттєве збільшення тривалості життя, на півтора-два роки.

  • Знижується ризик розвитку захворювань матки, яєчників, онкології репродуктивних органів та інших хвороб та інфекцій.

  • Змінюється поведінка кішки, вона стає слухняною, спокійною, припиняє тікати з дому.

  • Покращується гормональне тло кішки.

  • Зменшується ймовірність того, що кішка вступатиме в сутички з іншими тваринами.

  • Стерилізація дає змогу обмежити кількість бродячих котів, які виростають із небажаного приплоду.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *