Після садіння овочів настає дуже клопітна пора, адже треба займатися прополюванням городини. Напевно, мало хто любить цю справу. Та досвідчені городники знають, як позбутися трави на грядках за один раз – бур’ян не ростиме, доки ви не зберете урожай. Розповідаємо, як позбутися бур’янів на грядках раз і назавжди.
Як позбутися бур'янів народними засобами
Так, зараз є багато засобів, якими можна знищити бур’яни. Але це не найкраще рішення, оскільки такі способи впливають на якість овочів і виснажують ґрунт. Втім, є кілька перевірених копійчаних засобів, які так само добре впораються з бур’янами і не шкодитимуть якості городини та землі.
- Тирса. Треба розподілити дерев’яну стружку тонким шаром на доріжках поміж грядками, це припинить зростання бур’янів, але не буде шкідливим для городніх культур, бо тирса здатна забезпечувати циркуляцію повітря ьта утримує вологу всередині ґрунту.
- Оцет. Такий метод боротьби з бур’янами вважається одним з найефективніших. Для приготування розчину треба взяти оцет 6% і розвести з водою у пропорції 1:1, додати 2 столові ложки солі. Ця суміш ідеальна для оброблення однорічної трави, вона її випалює до самих коренів, достатньо буде одного разу. Щоб оцет не нашкодив майбутньому врожаю, краще робити обприскування на порожніх ділянках.
- Харчова сода. Такий варіант буде ефективним для боротьби з травою на доріжках з плитки. Посипте содою доріжки, потім зметіть її у щілини – і трава більше не ростиме між плитками. Процедуру треба повторювати кожні півтора місяця.
- Окріп. Достатньо просто полити бур’яни окропом і потім видалити їх разом з корінням. Такий метод також підійде для боротьби з травою на доріжках.
- Скошена трава, сіно чи солома. Мульчу треба розкласти в міжрядді шаром до 5 сантиметрів. Необхідно періодично оновлювати шари, тоді бур’яни не ростимуть.
Читайте також:
Місячний посівний календар на квітень 2024 року: що сіяти, врожайні дні
Не тільки для краси: навіщо треба сіяти чорнобривці на кожному городі
2 ложки цього підживлення – і морква ростиме швидше: зберете втричі більший урожай