Перебазування російських носіїв аеробалістичних ракет “Кинджал” МіГ-31К до Білорусі може свідчити як про бажання росіян зберегти ці літаки від ударів українських дронів, так і про намагання влаштувати провокації та тримати в напрузі українські Повітряні сили.
Таку думку висловив в ексклюзивному коментарі журналістці TSN.ua Аліні Туришин виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці, експерт із російських гібридних впливів у світі Дмитро Жмайло.
Він нагадав, що в серпні цього року Сили оборони України кілька разів уразили важливий для росіян аеродром Саваслейка, який знаходиться за 650 км від українського кордону і тоді, за різними джерелами, зокрема ГУР один МІГ-31К був знищений, а 5 цих літаків було пошкоджено.
“Це був відчутний ляпас Російській Федерації, бо за різними оцінками літаків МІГ-31К у них нараховується 24 одиниці. Відповідно виведення з ладу 6 машин – це втрата чверті цього повітряного флоту. Цей літак для росіян унікальний, бо він єдиний є носієм аеробалістичних ракет “Кинджал””, – зазначив Дмитро Жмайло, додавши, що українські війська не вражають аеродроми на території Республіки Білорусь.
Водночас експерт зазначив, що на військові маневри Білорусі біля кордонів з Україною, які почалися під час Курської операції з метою скувати наші резерви, українське МЗС та військово-політичне керівництво відреагувало досить жорстко.
“Ми прямо говорили, що якщо будуть якісь провокації, ми будемо відповідати жорстко”, – нагадав Дмитро Жмайло, зазначивши, що Білорусь мало зацікавлена у російських провокаціях, знаючи про збільшення української військової потужності.
Експерт висловив сумнів, що російські МІГ-31К був застосовуватися для ударів по Україні з території Білорусі.
“Скоріше за все, вони будуть вчиняти різноманітні провокації для оголошення повітряної тривоги і тримати наші Повітряні сили в постійній напрузі та будуть здійснювати якісь маневри з патрулювання вздовж російсько-білоруського кордону”, – припустив він.
Нагадаємо, 10 жовтня, до сусідньої Білорусі прилетів другий винищувач МіГ-31К Повітряно-космічних сил РФ. Напередодні до країни-сателіта Російської Федерації прилетів перший літак.
Читайте також: