Як доглядати за кімнатними рослинами взимку: поради та помилки

З приходом холодів домашні рослини потребують особливого догляду. Короткий світловий день, сухість повітря та зміна температур може негативно вплинути на їхн эзростання. Тому важливо знати правила та особливості догляду.

Як доглядати за квітами взимку – розповідаємо далі.

Пересадження

У зимовий час пересадження краще уникати. Рослини перебувають у стані спокою і можуть по-різному відреагувати на нього.

Пересадження за життєвими показаннями, коли рослина сильно хворіє (наприклад, від зайвого поливання загнило коріння), необхідне в будь-який сезон.

Як поливати квіти взимку

Взимку більшість вазонів перебувають у стані спокою, тому їм потрібно трохи менше води.

Водночас оскільки разом з цим сповільнюються й обмінні процеси, рослина стає “сонною”. Тому потрібно постійно розпушувати ґрунт, щоб забезпечити доступ кисню до коренів. В іншому разі вона може загинути.

Є кімнаті квіти, які взагалі не потребують поливання взимку.  До них належать кактуси і сукуленти. Вони можуть тривалий час обходитися без води, тим більше – в зимовий час. Зимове поливання скоротіть до одного разу на тиждень.

Температура

Кімнатні культури можна розділити на чотири групи залежно від умов утримання:

  • Теплолюбні: орхідея, калатея, ароїдні, кавове дерево та інші;
  • Холодолюбні: герань, цикламен, фуксія, гортензія та інші;
  • Помірна температура: шлюмбергера, аспарагус та інші;
  • Витривалі: фікус, драцена, плющ, алоказія та інші.

Освітлення

Якщо в зимовий період рослина не продовжує своє зростання і розвиток, підживлювати її не потрібно. Рости і цвісти в цю пору можуть, наприклад, фікуси, пальми, гібіскуси. Їх треба удобрювати, але не частіше одного разу на місяць.

Зазначимо, що короткий світловий день у зимовий період негативно позначається на розвитку квітів, тому їх краще все ж поміщати на підвіконня, ближче до світла.

Гігієнічні процедури

Гігієнічні процедури позитивно позначаються на розвитку рослин. Невеликі квіти можуть прийняти душ, якщо горшковий ґрунт буде ретельно прикритий захисною плівкою. При цьому їх, як маленьких дітей, треба берегти від протягів і різких температурних перепадів.

Читайте також:

 Як доглядати за різдвяником, щоб він гарно цвів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *