Gazeta.vn.ua
← Назад до новин

Українцям розсилають небезпечні листи "від НБУ": як розпізнати шахраїв

Всі новини | 13.06.2025

Українцям розсилають небезпечні листи "від НБУ": як розпізнати шахраїв
Національний банк України попередив громадян про нову шахрайську кампанію з розсилання листів зі шкідливими вкладеннями. Вони імітують "офіційний лист від НБУ". Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на прес-службу Нацбанку у Facebook. Як шахраї імітують офіційний лист від НБУ У четвер, 12 червня, українцям повідомили, що Національний банк зафіксував шахрайську кампанію з розсилання листів зі шкідливими вкладеннями. Вони імітують офіційний лист від НБУ:
  • у темі листа;
  • у назві доданого файла.
"Обережно, фішинг", - наголосили у державній інституції. Як розпізнати обман і не стати жертвою шахраїв Згідно з інформацією Нацбанку, зловмисники надсилають листи з різних електронних адрес, але у підписі зазначають фейковий e-mail - nbu@gov.nbu.ua. Уточнюється, що він дійсно схожий на офіційний домен Національного банку України. "Підкреслюємо, для електронного листування працівники НБУ використовують виключно офіційну корпоративну пошту, яка містить домен @bank.gov.ua", - наголосили в банку. Отже, щоб не стати жертвою шахраїв, громадянам слід бути дуже уважними:
  • не завантажувати файли, додані до таких листів;
  • не переходити за доданими посиланнями.

Публікація НБУ (скриншот: facebook.com/NationalBankOfUkraine) Нагадаємо, раніше ми розповідали про небезпечну шахрайську схему з електронними листами від нібито "Ощадбанку". Тим часом "ПриватБанк" попередив, що з червня 2025 року здійснює дзвінки клієнтам виключно з короткого номера 3700 (тож якщо вам телефонують з інших номерів або через месенджери - це може бути шахрайство). Відомо також про нове "мобільне" шахрайство в Україні. Йдеться про те, що правопорушники представляються громадянам представниками мобільного оператора та збирають дані. За словами правоохоронців, метою зловмисників є шляхом заміни SIM-карти, на якій працює ваш номер, отримати доступ до персональних акаунтів у системах інтернет-банкінгу та заволодіти коштами з карток. Водночас у Центрі протидії дезінформації повідомляли про масові розсилки користувачам фейкових SMS щодо "запису на прийом". У них навмисно не вказано, куди саме запис, щоб користувачі з цікавості натиснули на посилання в повідомленні. Читайте також, як шахраї навчились красти дані та гроші через QR-коди. Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.