Країна, про яку ви ніколи не чули: тут живе менше людей, ніж у вашому під’їзді

Піткерн - зовсім невеликий острів (фото: Вікіпедія)
Як живуть на острові?
Життя на Піткерні - це існування на межі між цивілізацією та ізоляцією. Тут немає звичних благ сучасного світу: супермаркетів, ресторанів, кафе, аптек чи стабільного інтернету. Це місце, де все знайоме життя вміщується в кілька будинків, електростанцію і одну єдину вулицю.
Постачання продовольства та побутових товарів здійснюється раз на 3-4 місяці морським вантажем із Нової Зеландії або Таїті. А це означає: якщо чогось не замовив - чекатимеш кілька місяців. Свій маленький магазин на острові є, але його запаси залежать від графіка постачань.
На Піткерні немає лікарні, лише фельдшер із базовим обладнанням. У разі серйозних проблем зі здоров’ям - медична евакуація морем або гелікоптером, яка можлива тільки за сприятливої погоди.
Шкіл на острові також немає, тому діти або навчаються дистанційно, або їдуть здобувати освіту в Нову Зеландію (у деякі роки на острові взагалі не було жодної дитини).
З іншого боку, Піткерн має свою адміністрацію, пошту, генераторну електростанцію, супутниковий зв'язок, церкву, радіостанцію, кладовище і навіть в’язницю. Остання майже не використовується, але офіційно існує.
До 2020-х років тут функціонувала єдина школа, та її закрили через відсутність учнів.
На Піткерні багато чого немає, але церква - є (фото: Вікіпедія)
А що з туризмом?
Попри ізоляцію, Піткерн відкритий для туристів. Але потрапити туди - справжній виклик: спершу потрібно летіти на Таїті, потім - ще кілька днів морем на вантажно-пасажирському судні.
У найкращі роки острів відвідують до 300 туристів, здебільшого з яхт або наукових експедицій. Інфраструктура мінімальна: кілька гостьових будинків, проста кухня, електроенергія з генераторів і… тиша.
Попри відсутність багатьох зручностей, британська влада кілька років тому офіційно шукала охочих переїхати на Піткерн, пропонуючи землю, допомогу з облаштуванням і навіть стипендії для дітей. Але охочих небагато: потенційних переселенців зупиняють відсутність інтернету, роботи, лікарів та шкіл.
Піткерн вітає майбутніх туристів написом Welcome to Pitcairn Island (фото: Вікіпедія)
А яка ж незалежна країна має найменше населення?
Найменшою незалежною державою у світі за кількістю населення залишається Ватикан - карликова держава, розташована в самому центрі Риму. Станом на 2025 рік, у Ватикані офіційно проживає близько 880 мешканців.
Попри мікроскопічну територію (усього 0,49 кв. км), Ватикан має всі атрибути повноцінної держави:
- власний уряд і монархічну форму правління (Папа Римський)
- громадянство
- армію (Швейцарську гвардію)
- дипломатичні місії по всьому світу.
- У яких 8 країнах ніколи немає сирен, тривог і страху за майбутнє
- Які 7 найкращих місць у Карпатах вас точно не розчарують влітку 2025 року
- Які 8 країн найкращі для медичного туризму у 2025 році