Швейцарія затвердила двосторонню угоду з Україною: що передбачає співпраця

Уряд Швейцарії наголошує, що відбудова України ставить перед ними величезні виклики. Тому, як зауважили в уряді, ще влітку 2024 року Федеральна рада розробила низку заходів для заохочення більшої участі швейцарського приватного сектору як доповнення до гуманітарної допомоги та традиційних проектів міжнародного співробітництва в Україні. "Наразі робота з приватним сектором обмежується швейцарськими компаніями, які вже зареєстровані в Україні. Для того, щоб швейцарські компанії, які ще не присутні в Україні, могли взяти участь у цій справі, потрібна нова правова база. З цією метою Федеральна рада сьогодні схвалила цю угоду", - додали в уряді.
Повідомляється, що угода дозволить Швейцарії надавати Україні безповоротну фінансову допомогу на закупівлю товарів та послуг у швейцарських компаній для проектів реконструкції. Підтримка надаватиметься, перш за все, у секторах, які є пріоритетними для України, де вже триває швейцарське міжнародне співробітництво та де Швейцарія має конкурентну перевагу. До них належать:
- енергетика,
- транспорт,
- мобільність,
- машини,
- обладнання,
- будівництво,
- водне господарство,
- запобігання стихійним лихам та реагування на них.
Двостороння угода підкреслює довгострокове зобов'язання Швейцарії щодо відбудови України. Планується, що делегат Швейцарської федеральної ради в Україні Жак Гербер та перший віце-прем'єр-міністр і міністр економіки України Юлія Свириденко підпишуть угоду на полях четвертої Конференції з відновлення України, яка запланована на 10 та 11 липня 2025 року в Римі. Зауважимо, що минулого тижня Швейцарська народна партія внесла до Національної ради пропозицію повністю скасувати статус захисту S для українських біженців. В партії стверджують, що значні частини української території були врятовані від бойових дій і можуть вважатися стабілізованими. Водночас на початку місяця сенат Швейцарії послабив суворий контроль за експортом зброї. Це має допомогти оборонній промисловості країни, яка стає все більш ізольованою. Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.