Небезпечна звичка? Українцям пояснили, чи можна приносити на цвинтар штучні квіти

Колись традиція приносити на цвинтар штучні квіти стала для багатьох українців зручною альтернативною живим рослинам. Однак останнім часом дедалі більше людей починають відмовлятись від такої практики.
Докладніше про те, хто і коли придумав виготовляти штучні квіти, чому традиція приносити їх на цвинтар набула у певний період особливої популярності, а також чому українцям варто повністю відмовитись від такої практики, - читайте в матеріалі РБК-Україна нижче.
Хто і коли придумав виготовляти штучні квіти
Згідно з даними науковців, ще у 3000 році до нашої ери прикрашати себе штучними квітами було модно серед єгиптян.
Через деякий час - близько 350 року до нашої ери - таку традицію запозичили греки. Популярними прикраси у вигляді квітів були також і у Стародавньому Китаї.
При цьому виготовляти штучні квіти у давнину могли з природніх і навіть коштовних матеріалів - рослинних волокон, пір'я, пергаменту, дерева, глини, порцеляни, золота тощо.
Коли штучні рослини почали приносити на цвинтар
Традиція приносити штучні квіти та вінки на кладовище, щоб прикрашати ними могили - відносно молода, адже промислове виробництво таких ритуальних речей і постачання їх на ринок розпочались лише наприкінці минулого століття.
Вважається, що на території України особливої популярності такий штучний (і часто - пластиковий) декор здобув за часів СРСР. Згодом така практика закріпилась як частина поховальної культури.
Після здобуття незалежності дехто з українців продовжив традицію використання у ритуальних обрядах штучних прикрас, адже їх масово почали поставляти, зокрема, китайські виробники.
Чим саме штучні квіти "підкорили" декого з українців
Сьогодні завдяки використанню новітніх технологій і матеріалів (тканин, пластику, силікону, латексу) штучні квіти й рослини інколи важко відрізнити від справжніх, тож дехто може надавати їм перевагу саме через це.
Крім того, популярність штучних квітів може пояснюватись "зручністю", адже вони:
- не в'януть;
- не потребують догляду;
- довше, ніж справжні, виглядають привабливо;
- можуть бути більш яскравими чи оригінальними, ніж справжні;
- можуть коштувати дешевше, ніж справжні.
- повномасштабної війни;
- щоденних обстрілів;
- знищення екосистем;
- критичної екологічної ситуації в багатьох регіонах України.
- проявити екологічну свідомість;
- утриматися від використання штучних пластикових квітів на кладовищах.