Хрущовки не встоять? Сейсмолог пояснив, які землетруси здатні витримати будинки в Україні

Сучасне сейсмічне районування України, клас відповідальності СС3. Синім позначено райони, де житлова забудова розрахована на землетрус 5 балів, зеленим - 6, жовтим - 7, рожевим - 8, помаранчевим - 9, червоним - 10 (фото: Вікіпедія)
Наскільки Україна сейсмічно безпечна
Україна вважається відносно безпечною з точки зору сейсмічної активності. Близько третини території країни розташовані на Українському кристалічному щиті - одному з найдавніших геологічних утворень Європи.
"Цей масив має монолітну структуру, а тому в ньому відсутні активні тектонічні розломи. Основна частина землетрусів, які відчуваються на території України, надходять із зони Вранча в Румунії - одного з найактивніших сейсмічних регіонів Європи. Вона знаходиться приблизно за 110 км від нашого кордону. Там на місці стику Карпатських гір, на глибинах до 190 км виникають підземні поштовхи", - пояснює науковець.
Також сейсмічно активними регіонами є Крим, частини Одеської, Чернівецької, Вінницької, Кіровоградської, Львівської та Тернопільської областей і Карпати.
Торік в Україні зафіксували 9 невеликих землетрусів. Загалом протягом останніх 100 років найбільш руйнівним став землетрус 1927 року у Криму, тоді 70% Ялти було зруйновано.
Раніше ми писали про те, що у неділю, 13 липня, у Чернівецькій області стався землетрус магнітудою 2,6. Його зафіксували о 11:46:10 поблизу селища Конятин на Буковині. Джерело землетрусу знаходилося на глибині 3 кілометрів.
Читайте також про те, що 1 лютого, жителі Полтави у соцмережах повідомляли про відчутні поштовхи на верхніх поверхах будинків. У Головному центрі спеціального контролю підтвердили, що під Полтавою стався землетрус магнітудою 3,67 бала.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.