Ліві чи праві? Як освіта, місто і стать впливають на політичний вибір молоді

"З іншого боку, якщо відчуття невизначеності високе, але рівень освіти вищий, а місце проживання - великі міста, то частіше спостерігається підтримка прогресивних або радикальних лівих партій", - зхауважив Брагіролі.
Ще один важливий момент - гендерні відмінності. Серед молоді ультраправі партії підтримує значно більший відсоток чоловіків. Це знову ж таки пов’язано з відчуттям незахищеності.
"Уявіть молодого хлопця з нестабільною, низькооплачуваною роботою, якому ледве вистачає грошей на оренду квартири. До цього додається відчуття, що раніше, будучи молодим чоловіком, можна було розраховувати на певні привілеї: легше отримати роботу чи зайняти хорошу позицію. Наприклад, його батько міг мати стабільну роботу, тоді як мати залишалася вдома. Тепер же, через спотворене сприйняття, здається, що молоді жінки, мігранти чи інші групи "забирають" те, що раніше належало йому", - наголосив професор.
Крім того, існує елемент так званої загроженої маскулінності.
"Вони вважають, що, будучи чоловіками, вони повинні мати певні права, але сучасне суспільство, де, на їхню думку, пріоритет віддається жінкам, ЛГБТ чи іншим групам, залишає їх "останніми в черзі", - додав експерт. Зауважимо, що РБК-Україна вже пояснило, що крайні погляди стали популярними серед молоді. Детальніше по те, чому молодь на Заході підтримує радикальні партії, чим саме незадоволені європейські зумери і чому молоді чоловіки більш схильні до правого радикалізму, читайте в матеріалі РБК-Україна. Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.