В Україні пройде реформа наукових парків: про що йдеться

Наука в Ураїні протягом десятиліть дуже мало співпрацювала з бізнесом. Щоб зблизити ці дві галузі, Міносвіти та Мінцифри розробили систему законопроектів Science.City.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів заступник міністра освіти і науки України Денис Курбатов.
Що включає концепція Science.City
В Україні традиційно наука і бізнес існували окремо, майже не перетинаючись, і це стримує розвиток обох сфер, зазначає Денис Курбатов.
За його словами, зараз держава готує механізм державно-приватного партнерства, щоб через спільне фінансування поєднати наукові знання і потреби технологічного бізнесу. Водночас необхідно змінити застарілу модель фінансування наукових установ, адже через податкове навантаження вони втрачають і ресурси, і кадри.
"Тому МОН та Мінцифри розробили систему законопроєктів Science.City. Це окремий правовий режим здійснення наукової інноваційної діяльності. Треба знизити податки, спростити ввезення обладнання, щоб це було без мит, збільшити швидкість закупівель, покращити обіг коштів, бо казначейство не завжди швидко це робить", – пояснює Курбатов.
Що пропонує проект Science.City (фото: facebook.com/UAMON)
Що зміниться для наукових закладів
Це масштабна реформа, що спрямована на активізацію роботи наукових парків, створених за участі університетів і науково-дослідних інститутів.
Учасники таких парків отримають:

- спрощені умови ведення діяльності;
- зниження податкового навантаження;
- доступ до університетської інфраструктури;
- мінімізацію бюрократії.