На Заході вже підготували понад 100 тисяч військовослужбовців ЗСУ: подробиці

Інтенсивну підготовку в навчально-тренувальних центрах понад 30 країн-партнерів станом на 21 листопада 2023 року завершили понад 100 тисяч військовослужбовців Збройних сил України.

Про це повідомив на брифінгу заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-майор Олександр Кириленко, менш ніж за два роки підготовлено понад 100 тисяч військовослужбовців ЗСУ, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Це було б неможливо без підтримки й допомоги країн-партнерів. Завдяки спільним зусиллям була створена ефективна система підготовки військовослужбовців ЗСУ, яка суттєво підтримує й нарощує спроможності всіх складових сил оборони у відсічі збройній агресії РФ. Ми вдячні за цю підтримку”, – сказав він.

Начальник Головного управління доктрин та підготовки (J7) Генерального штабу ЗСУ генерал-майор Олексій Таран зауважив, що до організаційних заходів підготовки особового складу ЗС України за кордоном залучено коаліцію з 32 держав-партнерів, які організаційно входять до складу двох військових допоміжних місій Україні: Групи сприяння безпеці України (SAG-U) та Місії ЄС з військової допомоги в Україні (EUMAM).

Чотири базових пріоритети системи підготовки

За словами Тарана, нинішня система підготовки зосереджена на чотирьох базових пріоритетах:

1) базова загальновійськова підготовка новонабраних рекрутів, тобто людей із цивільного життя, з яких у відносно короткий строк – 35 днів – треба зробити повноцінних стрільців піхотних підрозділів;

2) фахова підготовка – насамперед на іноземні зразки озброєнь і військової техніки, а також спеціалістів дефіцитних спеціальностей (бойових медиків, саперів, снайперів, операторів протитанкових комплексів тощо);

3) підготовка сучасних командирів-лідерів, особливо молодшої ланки – командирів відділень, взводів, рот, а також інструкторів-тактиків, які формують базу інструкторського складу для розповсюдження передових методик з підготовки безпосередньо на полігонах України;

4) колективна підготовка підрозділів різних рівнів і штабів для ефективного управління ними, насамперед для ведення наступу і штурмових дій.

Нагадаємо, в Україні стартував проєкт рекрутингу до армії. Як це працює, що буде з призовом і ТЦК – читайте у матеріалі.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *